top of page
Search

LOTUS TİRAMİSU

Nedir Bu Lotus Tiramisu?


Tiramisu yani benim söyleyişimle “Tira miss you” ;

Tiramisyu o kadar kolay görünenama o kadar da lezzeti ince çizgide olan bir tatlı ki.. Azıcık kahvesini fazla kaçırsan olmaz, kahvenin sıcaklığını kaçırsan olmaz, kaçırsan lapa kaçırmasan kaskatı birkedi dili. 


Yeni Trend Lotus Tiramisu


Ben size bir ipucu da vereyim, hep maskarpon peyniri kullanarak yapılıyor deniyorama güzel bir labne de çok yakışıyor. Tiramisu eşimin en sevdiği tatlı, belki o yüzden sütlü tatlı dışında birşey yapayımdediğimde tiramisuyu seçtim ilk.


Gusto Bostanlı'da Tatmanız Gereken Tatlı Lotus Tiramisu..


Tabii ki yine çok deneme yaptım, pişmiş muhallebi mi pişmemiş mi?Sonunda çıkan tiramisumuz tek kelimeyle harika, İtalyan bir müşterimiz denk geldi ki önemliydi çok söyleyecekleri; çok beğendi. Sonra şu Lotus bisküvisi trend oldu ya son zamanlarda kızım da “anne lotus tiramisudenemen lazım, çok yakışırlar” deyince durmadı tabii içim;

ilk Tiramisuyu denedim ufacık. Allahım o nedir, Tiramisuyu solladı geçti vallahi.


Eee bu özel tatlıya özel bir sunum da lazımdı. Araştırmaya koyuldum. Yıllardır gözseçmesi mi diyelim, yüksek tabaklarda sunumlar daha şık ve göz alıcı durur. O yüzden yüksek bir kasede Lotus Tiramisumuzu sunduk beğeniye. Anlamak için yemek lazım , dolaba koyar koymaz bitiyor desem abartmış olmam inanın..

 


7 views0 comments

Recent Posts

See All

GUSTO'DA DONDURMA ŞÖLENİ BAŞLADI !

Size göre dondurma bizim dilimizde dondu... DONDU..; Gerçek dondurmayı ilk Karşıyaka’da Beyoğlu Pastanesinin dondurması ile tattım. Tabii ki daha çocukken Bostanlı’da Ufuk Pastanesi, Şenay Pastanesi,

Comentários


bottom of page
G-JKBJPLENFN